Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Ukládáme!

Obsah

Základní informace

„ Kolumbus – Poklady kolem nás a v nás“ je zcela nový projekt zaměřený na vzdělávání žáků základních škol v Ústeckém kraji. Odstartoval na začátku ledna a jeho cílem je atraktivní formou rozvíjet znalosti pedagogů a žáků a to pomocí GPS technologie a internetu. A školáci rozhodně nezůstanou jen v lavicích ! Na výuce se budou sami aktivně podílet.
Projekt byl zahájen 1.1.2011, jeho registrační číslo je CZ.1.07/1.1.13/04.0008, partnerem je 15. Základní škola Komenského v Mostě.
Projekt získal dotaci z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost.
Je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.
Pína
Více o projektu….
Projekt „Kolumbus – Poklady kolem nás a v nás“ je zaměřen na žáky druhých stupňů základních škol v Ústeckém kraji a to ve věku mezi dvanácti až patnácti lety. Těm, kteří mají rádi přírodu, zajímají se o moderní technologie, ovládají výpočetní techniku, ale nemají vlastní přístup  ke specializovaným technologiím.
A nezapomínáme ani na pedagogy ! Také oni si doplní kompetence v oblasti práce s GPS technologií a v možnostech, jak nové zkušenosti využít v rámci výuky. Učitelé budou získané znalosti  a dovednosti dále předávat svým žáků. Co je pro nás důležité?  Atraktivní, poutavá a zajímavá forma výuky, která žákům poskytne komplexní informace s mezipředmětovou vazbou.
Pína

A jaké činnosti máme před sebou?

Vytvořen bude nový vzdělávací program „Kolumbus“, který bude v první fázi nápomocen nejprve pedagogům na základních školách. Ti si doplní znalosti v oblasti GPS technologií  a jejich využití ve výuce. Učitelům a následně žákům se tak rozšíří nabídka učebních materiálů a pomůcek ICT.

Žáci budou prostřednictvím projektu poznávat svůj kraj a to v návaznosti na znalosti získané během výuky. Prohloubí si znalosti získané v hodinách dějepisu, přírodopisu nebo zeměpisu. Půjde o historické, přírodopisné nebo další zajímavosti, které pak žáci sami budou dále zpracovávat a výsledky práce prezentovat na internetu. Bude to od nich vyžadovat nejenom zvládnutí nové technologie, ale také vlastní aktivitu a týmovou práci.

Projekt nabídne spolupráci škol a vzájemné sdílení zkušeností v rámci realizace soutěže „Kolumbovo vejce“, ve které si žáci nové zkušenosti vyzkouší. V rámci soutěže budou objevovat, podobně jako Kryštof Kolumbus, atraktivní a zajímavá místa a to v okolí svého bydliště nebo školy.

 Pína

 

Kdy vás co čeká

Na základních školách jsme v úvodu projektu provedli dotazníkové šetření, zaměřené na netradiční formy výuky. Výsledky pomohou formovat Manuály pro pedagogy a žáky, které se budou připravovat v následujících měsících.
 

Na co se můžete těšit

Stránky, které si nyní prohlížíte, poskytují jen základní informace. V rámci projektu „Kolumbus“ ale vzniknou speciální internetové stránky, na jejichž tvorbě se budou spolupodílet sami žáci a to zanášením vlastních dat o „tajných schránkách“, které na školách připraví. Ty by měly představit zajímavá místa v regionu a upozornit      na ně prostřednictvím souřadnic.
Výuka cílové skupiny na základních školách odstartuje letos na podzim. Součástí bude celokrajská soutěž „Kolumbovo vejce“, kde si žáci nové znalosti vyzkouší. Bude jen na nich, jak se svého úkolu zhostí a čím se ostatním školám předvedou.

Co můžete od projektu očekávat?

 

*      rozvoj dovedností při práci s GPS a internetem
*      podporu tvořivosti
*      rozvoj týmové spolupráce
*      výuku i mimo areál školy
*      poznávání svého kraje pomocí GPS
*      účast na celokrajské soutěži „Kolumbovo vejce“